مژدگانی که گربه تائب ، زاهد و عابد و مسلمانا!

saied-mortazavi

ارژنگ بامشاد

 سعید مرتضوی چهره ناشناخته ای نیست. او پشتش به کوه اُحد است. شمشیر بُرای ولایت در تمام دورانی بوده که ردای دادستان تهران بر تن داشته است. او جوانک طلبه بیسوادی از یزد، برکشیده شخص آقاست که  تمامی جنایاتش هم با اطلاع و با پشتیبانی تمام و کمال گردانندگان بیت و نظام امنیتی آن صورت گرفته است. او اکنون مجبور به نوشتن پوزش نامه شده است. پرسش کلیدی این است که چرا؟

پرونده کهریزک بر خلاف دیگر پرونده های جنایت، اختلاس و دزدی های سعید مرتضوی یک ویژگی دارد. شاکیان از درون نظام هستند. برخی از شهدای کهریزک، فرزندان مسئولان نظام اسلامی بوده اند. علاوه بر آن، سعید مرتضوی به عنوان یار غار احمدی نژاد در جریان  تهیه مدارک علیه خاندان لاریجانی، نقش اول را بازی کرده است. خاندان لاریجانی ها، هم دل پری از او دارند. به جریان افتادن مجدد دادگاه کهریزک، پس از آن حکم جریمه دویست هزار تومانی دادگاه پیشین،  می تواند نشانۀ خوبی برای «شمشیر ولایت» نباشد. چنین وضعیتی، دستگاه ولایت و آمران جنایاتی که سعید مرتضوی که عامل و مجری دستوارات شان در طول دوران دادستانی اش را با مشکل روبرو  ساخته است. آنها به این نتیجه رسیده اند که از دست سعید مرتضوی نمی توانند همچون ماجرای سعید امامی خلاصی یابند. راه دیگری برای نجات او اندیشیده شده است. او را مجبور کرده اند که پوزش خواهی کند. خط خوردگی ها متفاوت دو جای نامه اش، شاید نشان از آن باشد که این نوشتۀ خود او نیست هر چند مجبور به امضایش شده باشد. اما در هر صورت او این پوزش خواهی با امضای او و به نام او منتشر شده است.

سعید مرتضوی بر خلاف سعید امامی، قواعد بازی در مافیای قدرت را بهتر شناخته است. می گویند یک بار به قاضی گفته است که اسناد بسیاری را از کشور خارج کرده است که اگر لازم باشد، منتشر خواهد کرد. او اسرار بسیاری از سیستم مافیائی دستگاه بیت  و نحوه ابلاغ دستورات در جریان سرکوب جنبش ضداستبدادی هشتاد و هشت در دل دارد و یا بصورت سند نگهداری کرده است. ماجرای شهادت زهرا کاظمی هم همینطور. جریان چاپیدن تمام و کمال سازمان تامین اجتماعی را نیز.

تلاش برای کشیدن چاشنی این بمب ساعتی از آن رو اهمیت دارد که دستگاه ولایت و شخص رهبر نگران آن است که ماجرای کهریزک با ماجرای غارت تمام و کمال سازمان تامین اجتماعی گره بخورد. غارت سازمان تامین اجتماعی، جنایت کوچکی نیست. گفته می شود این سازمان عظیم مالی که از پول مالیات دهندگان و کارگران و کارکنان زحمتکش برای دوران بازنشستگی ایجاد شده، در حال فروپاشی است. اگر چنین باشد، چه کسی می تواند جلو خشم میلیون ها کارگر و زحمتکشی را بگیرد که دسترنج سال های طولانی شان به یغما برده اند. بذل و بخش های سعید مرتضوی از حق بازنشستگی کارگران و کارمندان زحمتکش  به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، خریدهای آنچنانی برای همسرش،  و پروارکردن دزدان ریز و درشت نظام اسلامی، جنایتی است که نمی توان از آن گذشت. این جا، یک بمب ساعتی با قدرت انفجاری بسیار بالا کار گذاشته شده است. نگرانی شخص آقا و دم و دستگاه بیت از آن است که این دو پرونده به هم گره بخورد. او می تواند برای «نظام» خطرناک باشد. پس باید چاشنی این بمب ساعتی کشیده شود.  دستور به نوشتن پوزش نامه از آن بالا صادر شده است. دستور آمده که ماجرا «کش» نیابد و «فتیله» پائین کشیده شود. اصل ماجرا چنین است.

سه-شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ برابر با ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

زیر پوست خبر

نگاهی به پوزش نامه سعید مرتضوی

 از لابلای مطالب سایت ها و شبکه های اجتماعی

 مطالب این بخش را در لینک زیر بخوانید:

http://www.rahekargar.net/browsf.php?cId=1906&Id=3&pgn=

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s