دکتر سودبخش از کارشناسان پزشک قانونی بود که زیر بار دستور مرتضوی در مورد مننژیت زندانیان نرفت

دکتر سودبخش از کارشناسان پزشک قانونی بود که زیر بار دستور مرتضوی در مورد مننژیت زندانیان نرفت
طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده پیرامون دکتر عبدالرضا سودبخش، دانشیار دانشگاه تهران که طی هفته گذشته مورد سوء قصد مسلحانه قرار گرفته و جان باخته است، وی علاوه بر بازدید زندانیانی که در بازداشتگاه کهریزک مورد آزار قرار گرفته بودند، از کارشناسان رسمی سازمان پزشکی قانونی بوده، که حاضر به نقض سوگند پزشکی خود نشده بوده و علیرغم دستور سازمان پزشکی قانونی به وی که علت مرگ زندانیان را «مننژیت مغزی» اعلام کند، او در گزارشهای رسمی واقعیت را منعکس کرده بود.»
گفتنی است سازمان پزشکی قانونی، سال گذشته در جریان حوادث بعد از انتخابات و جنجال های ایجاد شده بر سر بازداشتگاه کهریزک، برخلاف ادعا و اصرار دادستان وقت تهران (سعید مرتضوی)، علت مرگ زندانیان را نه «مننژیت»، بلکه «مرگ ناشی از ضربه و برخورد با اجسام» ذکر کرده بود.
حوالی آبان ماه گذشته، رامین پوراندرجانی، پزشک وظیفه جوانی که در بازداشتگاه کهریزک خدمت می کرد، به طرز مشکوکی درگذشت و مقامات امر، مرگ وی را فی الفور»خودکشی» اعلام کردند.
بنا به گزارش منابع خبری جرس، سازمان پزشکی قانونی که رئیس آن توسط رئیس قوه قضائیه نصب می شود، چندی پیش تحت ریاست سردار پاسدار احمد شجاعی درآمد و ماموریت وی نیز، مهندسی گزارشهای پزشکی قانونی همسو با اوامر فرماندهی کل سپاه و محافل امنیتی است.
گفتنی است سردار پاسدار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی که نخستین کسی بود که مرگ بازداشت شدگان کهریزک را ناشی از مننژیت مغزی اعلام کرده بود، در تازه ترین اظهار نظر خود قتل دکتر سودبخش را بی ارتباط با فاجعه کهریزک اعلام کرد.
احمدی مقدم که به همراه سردار رادان و قاضی مرتضوی از آمران و متهمان اصلی فاجعه کهریزک هستند، سال گذشته حتی در تغییر ریاست سازمان بهشت زهرا نقش داشت؛ تا عملکرد حکومت در شکنجه و دفن گروه زیادی از زندانیان سیاسی آشکار نشود.
منبع خبری جرس طی روزهای گذشته خاطرنشان کرده بود «سودبخش که اخیرا فشارهای فزاینده نیروهای امنیتی را احساس می کرد و جانش را در خطر می دید، چند روز قبل از ترور، بلیط عزیمت به خارج و دیدار فرزند دانشجوی خود را برای روز سی و یکم شهریور در دست داشت که کمتر از یک روز قبل از خروج از کشور، در مقابل مطبش در بلوار کشاورز تهران، با گلوله ترور و در دم کشته شد.»
جـــرس

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s